info@rellox.cz +420 734 445 094

Prestižní server European Best Destinations každoročně vyhlašuje nejlepší evropské destinace roku. Vítězem pro rok 2016 se stal Zadar.

Výsledky pocházejí z hlasování čtenářů serveru. Zadar uspěl v konkurenci patnácti měst, mezi nimiž nechyběla ani Praha, Paříž, Athény, Barcelona, Vídeň, Amsterdam, Brusel, Berlín, Řím, Londýn, Madrid nebo Milán. Z celkového počtu 288 992 hlasů jich Zadaru patřilo 57 616.

Zadar je podle serveru skvělé město snoubící v sobě tradici a modernost. Můžete se projít podél nábřeží a zaposlouchat se do zvuků zdejších mořských varhan nebo sledovat západ slunce, o kterém proslulý spisovatel a režisér Alfred Hitchcock prohlásil, že je zde nejkrásnější na světě.

Zadar dýchá prázdninovou atmosférou a klidem. Můžete se zde cítit bezpečně, ať na procházku vyrazíte ve dne nebo v noci. V Zadaru můžete obdivovat nádherné pozůstatky z římské éry, vychutnávat si perfektní kuchyni za přijatelné ceny ve zdejších restauracích, navštívit místní trhy nebo zajít na některou z bezpočtu kulturních akcí, které se zde v průběhu celé sezony konají.

European Best Destinations je evropská organizace podporující cestovní ruch a kulturu v Evropě.